Cestovní pojištění ve zkratce

 

Celoroční práce, shon a stresy pomalu ustupují do pozadí a nastává čas, na který jsme se celý rok těšili, nastává období dovolených, prázdninových dobrodružství a odpočinku. Při výběru vaší letošní dovolené a zařizování všech potřebných věcí s ní spojených, by zodpovědný cestovatel neměl zapomínat na odpovídající cestovní pojištění, a to ani tedy, když se rozhodne navštívit některého z nejbližších zahraničních sousedů České republiky jako například Německo nebo Slovensko. Co to vlastně takové cestovní pojištění je a jaké jsou jeho základní charakteristiky, na to se vám pokusí jednoduše odpovědět následující článek.

Základní informace o cestovním pojištění

Cestovní pojištění je pojistný produkt nabízený většinou pojišťoven na tuzemském i zahraničním trhu. Úkolem takovéhoto druhu pojištění je pojistit osoby, které uzavřely s pojišťovnou pojistnou smlouvu, a které v konkrétním termínu vycestují co předem určené lokality. Zde pak má cestovní pojištění onu osobu či osoby chránit pře nepříznivými finančními důsledky spojenými s výskytem případných škod a rizik. Jednotlivá cestovní pojištění se od sebe více či méně odlišují, ale v zásadě se dnes můžete pojistit především na:

  • Neodkladné léčebné výlohy a případně i na jejich zvýšené finanční krytí

  • Ztrátu či poškození osobních věcí a zavazadel

  • Odpovědnost za škodu

  • Úraz

  • Storna části či celého zájezdu

  • Připojistit si můžete ale například i pracovní či sportovní cestu i jednotlivé druhy sportů a celou řadu dalších více či méně pravděpodobných rizik a nebezpečí

Celková cena cestovního pojištění je pak v konečném důsledku závislá na délce a místě pobytu i na konkrétní skladbě samotného cestovního pojištění.

povinné ručení na fabii, jak na kvalitní povinné ručení?, srovnání pojištění na Top-pojištění.cz,