Kombinace pojistných produktů pro cesty do zahraničí

 

Bez kvalitního cestovního pojištění dnes za hranice České republiky raději ani nevyjíždějte, a to ani v případě, že jedete na krátký dobyt k našim východním sousedům na Slovensko. Při výběru cestovního pojištění i samotné pojišťovny pak dbejte zvýšené pozornosti na nabídku jednotlivých produktů i možnosti jejich libovolné kombinace. Základem je vždy volba pojištění léčebných výloh, které se však často vyplatí kombinovat s dalšími pojistnými produkty a vytvořit tak zvýhodněný balíček služeb. Co si pod jednotlivými názvy i nejběžnějšími produkty představit vám přiblíží následující text.

Pojištění léčebných výloh

Pojištění léčebných výloh je pojistný produkt speciálně vytvořený ke krytí nákladů spojených s neodkladnou léčbou, a to z důvodu náhlé nemoci či úrazu. Dále toto pojištění kryje převoz tělesných ostatků ze zahraničí zpět do české republiky a případnou repatriaci. Cena tohoto typu pojištění je závislá na míře spoluúčasti, oblasti (v případě Slovenska se bude jednat o oblast EU či Evropy), výši maximálního pojistného limitu, který se může pohybovat až v řádech milionů korun, i typu pojištěné osoby (dítě, dospělý, sportovec apod.)

Pojištění zavazadel

Především pokud necestujeme do zahraničí po vlastní ose, je vhodné pojištění léčebných výloh kombinovat s pojištěním zavazadel. Tento pojistný produkt pak kryje škody na věcech, které pojištěná osoba měla s sebou v zahraničí. Škody mohou vzniknout jak v důsledku živelných katastrof, tak například krádeží či poškozením dopravního prostředku.

Pojištění stornování zájezdu

I při cestách na Slovensko řada z nás využívá služeb cestovních kanceláří, proto je vhodné vedle již výše zmíněných pojištění uzavřít také pojištění pro případ stornování vašeho zájezdu.

povinné ručení na fabii, jak na kvalitní povinné ručení?, srovnání pojištění na Top-pojištění.cz,