Druhy cestovního pojištění určeného pro Slovensko

 

Pokud se v nejbližší době chystáte s rodinou, přáteli, nebo jen pracovně navštívit Slovenkou republiku, nezapomeňte pro svůj klid uzavřít vhodné cestovní pojištění, jelikož náklady spojené s případnou léčbou či jinými nepříjemnými událostmi by mohli i v této ne příliš vzdálené lokalitě dosáhnout astronomických částek. Pojďme se nyní podívat, na co vše se při své cestě nejen na Slovensko můžete nechat pojistit a který typ pojištění je pro tuto destinaci vhodný.

Klasifikace pojištění dle lokality

Většina pojišťoven, které můžete v tuzemsku navštívit, bude cestovní pojištění rozlišovat především z hlediska lokality, kterou plánujete navštívit. Setkat se tak můžete zhruba s touto klasifikací zahraničního cestovního pojištění:

  • Pojištění určené pro cesty do Evropy (případně pouze do zemí Evropské Unie)

  • Pojištění platné ve všech světových destinacích (případně může mít konkrétní pojišťovna vytvořená další speciální pojištění například pro Ameriku a podobné více či méně exotické destinace)

Při cestě do Slovenské republiky však budeme využívat nejběžněji nabízenou (a tudíž i finančně méně nákladnou) první výše zmiňovanou variantu, proto nás podrobnější dělení světového cestovního pojištění nemusí příliš zajímat.

Klasifikace pojištění dle jeho obsahu

Základní náplní všech cestovních pojištění a tudíž i cestovního pojištění na Slovensko je pojištění takzvaných léčebných výloh, jehož obsahu se budeme ještě věnovat podrobněji. Toto pojištění pak může klient kombinovat s dalšími druhy a typy pojištění jako například:

  • Úrazové pojištění

  • Pojištění storna zájezdu

  • Pojištění zavazadel

  • Pojištění zvířete

  • Pojištění za způsobenou škodu v zahraničí a podobně

povinné ručení na fabii, jak na kvalitní povinné ručení?, srovnání pojištění na Top-pojištění.cz,